Post title imagePost title image

Відбулося установче засідання робочої групи

10 лютого 2021 року відбулося установче засідання робочої групи з напрацювання законопроекту про внесення змін до Закону України “Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання”, створеної з ініціативи Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України. Роботу групи очолив Голова Комітету Олександр Завітневич. У засіданні взяли участь Голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України Ігор Копитін, Голова Держекспортконтролю Олександр Павліченко, представники апарату Ради національної безпеки та оборони України, державних органів, залучених до здійснення заходів державного експортного контролю.

Пан Завітневич окреслив ключові проблеми, які стоять на шляху до підвищення ефективності національної системи державного експортного контролю та оборонно-промислового комплексу держави в цілому. Серед них – надмірна зарегульованість процесів прийняття відповідних рішень, тривалий обмін інформацією між державними органами, залученими до прийняття відповідних рішень, непрозорий процес прийняття рішень у рамках міжвідомчого узгодження.

Олександр Павліченко наголосив, що перед Держекспортконтролем стоїть пріоритетне завдання — створення електронної системи експортного контролю, яка дозволила б покращити процес розгляду заявок, прискорити процес міжвідомчого погодження та зробити його більш прозорим за рахунок переведення процесу обміну інформацією у режим реального часу. Проте нормативно-правова база, яка дозволила би використовувати необхідне програмне забезпечення наразі відсутня. Тож однією з основних задач прийняття відповідних змін до законодавства є нормативне забезпечення функціонування електронної системи експортного контролю. Крім того, практика застосування чинного закону “Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання” протягом майже двадцяти років від часу його ухвалення, а також нові реалії та виклики у галузі нерозповсюдження зброї масового знищення та засобів її доставки потребують нових підходів та рішень, у тому числі структурної оптимізації Державної служби експортного контролю України, надання їй спеціального статусу в системі органів виконавчої влади з наданням Держекспортконтролю брати участь у формуванні державної політики в галузі експортного контролю, щодозволить оперативно та ефективно реагувати на такі виклики.

Зміни до законодавства, які будуть опрацьовуватись робочою групою, покликані підвищити ефективність системи державного експортного контролю, забезпечити неухильне дотримання Україною своїх міжнародних зобов’язань у цій сфері та одночасно сприяти збільшенню експортного потенціалу вітчизняних підприємств.

Діалог під час засідання робочої групи засвідчив розуміння проблематики та напрямку актуальних змін з боку представників як законодавчої так і виконавчої гілок влади. Держекспортконтроль, як ключовий орган у національній системі державного експортного контролю готовий забезпечити врахування передового світового досвіду при напрацюванні відповідних законодавчих ініціатив, а також завжди відкритий до конструктивного діалогу, пропозицій та зауважень, спрямованих на підвищення ефективності цієї системи.

 

f6fdb4d9-0b7e-48fa-83ac-cc5339187efe.jpeg

ae2a0871-6bb1-4ded-82cc-f8f8495d5975.jpeg

a7962518-d651-447f-9924-693c5b7d1bb4.jpeg

55af4682-0ac3-4f47-a13b-1aa28ea115db.jpeg

30c5889d-370d-4286-886e-a6e04f0e4618.jpeg

7f9b6983-3b80-4df5-93f6-e09a2b1060c3.jpeg

4b041114-49f9-49bc-adfb-335417510c9d.jpeg

Робота з промисловістю
Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Навчальні матеріали
Банер
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
СВФЕК
Новини
Презентації
Експортний контроль