Post title imagePost title image

Уряд підтвердив відсутність необхідності надання гарантійних листів для ввезення БПЛА в Україну

Вчора, 3 січня, Уряд вніс зміни до постанови КМУ №174 “Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану”.  

Зміни дозволять зняти проблемні питання, пов’язані з неоднозначним застосуванням правових норм під час імпорту безпілотних літальних апаратів.   

Найперше, Кабінетом Міністрів у новій постанові прямо визначено, що ввезення БПЛА цивільного та подвійного призначення як гуманітарної допомоги не потребує надання жодних додаткових документів, у тому числі гарантійних листів кінцевого споживача 

Ввезення таких товарів оформлюється за місцем перетину митного кордону шляхом подання в паперов ій або електронній формі декларації, заповненої особою, що їх перевозить, без застосування заходів нетарифного регулювання та без оформлення гарантійних листів. 

У переліку товарів, які потребують гарантійних листів (додаток 2 до Постанови №174), контроверсійне формулювання “нецивільного призначення” замінено словами “військового призначення”.  

По-друге, до переліку отримувачів гуманітарної допомоги, які можуть оформлювати гарантійні листи, відтепер включено військові адміністрації, що в свою чергу дозволить забезпечити потребу у БПЛА, радіостанціях чи тепловізорах місцевих підрозділів ТрО, рятувальників, медиків та працівників критичної інфраструктури.  

Принагідно варто нагадати, що відповідно до законодавства будь-який імпорт (включаючи ввезення гуманітарної допомоги) цивільних безпілотників, в т.ч  тих, що віднесені до ТПВ, здійснюється без отримання дозволу Держекспортконтролю.  

Разом з цим, в окремих випадках держава-експортер чи держава, через яку здійснюється транзит, може вимагати гарантії щодо кінцевого використання таких БПЛА (незалежно від того, чи є вони контрольованими) як передумову вивезення цих товарів. У цьому зв’язку наголошуємо, що такі гарантії можуть бути надані у вигляді сертифікату кінцевого споживача, а у разі потреби підтвердження їх державним органом - у формі міжнародного імпортного сертифікату (МІС), виданого Державною службою експортного контролю України. Процедуру  отримання сертифікату детально описано на нашому сайті у розділі “Адміністративні послуги”. 

У разі виникнення питань, пов’язаних із ввезенням на митну територію зазначених вище товарів, Державна служба експортного контролю України готова надавати сприяння у їхньому вирішенні. Для цього просимо звертатися на офіційну пошту: general@dsecu.gov.ua або за телефоном: (044) 462 4847 

Посилання на постанову КМУ від 3 січня 2023 року №2 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2022 р. № 174” 

Робота з промисловістю
Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Навчальні матеріали
Банер
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
СВФЕК
Новини
Презентації
Експортний контроль