Post title imagePost title image

У Держекспортконтролі відбувся круглий стіл щодо застосування принципів catch-all

Днями за ініціативи Державної служби експортного контролю відбувся круглий стіл щодо застосування принципів всеохоплюючого контролю “catch-all”. Враховуючи карантинні обмеження, зустріч пройшла онлайн, що не стало на заваді плідній дискусії представників профільних міністерств та відомств. Так, до заходу долучились спеціалісти з Міністерств оборони, закордонних справ, економіки, митної служби, СБУ, представники розвідувальних органів, а також колеги з-за кордону -  представники Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів EXBS, Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США, Програми ЄС «Партнер партнеру» у сфері контролю за експортом товарів подвійного використання, Бюро з міжнародної безпеки та нерозповсюдження Державного департаменту США та ін.

Голова Державної служби експортного контролю Олександр Павліченко наголосив на важливості відпрацювання дієвої процедури контролю за товарами, які не внесені до списків товарів військового призначення та подвійного використання.

«В той же час, - зазначив керівник служби, - не завдаючи шкоди питанням національної та міжнародної безпеки, важливо прибрати зайві бар’єри для суб’єктів господарювання у сфері експортного контролю. Цьому сприятиме налагоджена комунікація між органами влади, а також передовий досвід, напрацьований західними партнерами».

Під час круглого столу обговорили зокрема судову практику у справах за позовами суб’єктів здійснення міжнародних передач, досвід застосування принципів всеохоплюючого контролю США та Європейського Союзу, вимоги національного законодавства у цій сфері.

Незважаючи на те, що практика застосування catch-all є досить новою в Україні, фахівці Держекспортконтролю вже мають власні сучасні підходи і готові ділитись ними зі стейкхолдерами, та у свою чергу переймати досвід колег. Тому круглий стіл став першим, але далеко не останнім майданчиком для обговорення цієї тематики. А більш детальну інформацію за результатом зустрічі вже незабаром можна буде побачити на нашому сайті.

 

 

Робота з промисловістю
Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Навчальні матеріали
Банер
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
СВФЕК
Новини
Презентації
Експортний контроль