Post title imagePost title image

Коментар Держекспортконтролю щодо імпорту через митний кордон тепловізійних приладів та приладів нічного бачення для потреб фронту

Останнім часом до Державної служби експортного контролю України надходять запити щодо порядку ввезення через митний кордон БПЛА, споряджених тепловізійними пристроями чи приладами нічного бачення.

У цьому зв’язку інформуємо, що усі тепловізійні прилади та прилади нічного бачення, незалежно від їх ідентифікації – як товарів військового призначення, подвійного використання чи побутових приладів загально-цивільного призначення - імпортуються БЕЗ ДОЗВОЛУ Державної служби експортного контролю України.

При цьому не має значення, є вони самостійними виробами чи компонентами дронів, завозяться окремо чи є змонтованими до складу БПЛА - такі товари не потребують дозволу служби для ввезення на територію України.

Проте, якщо іноземний експортер вимагає державних гарантій від України або зобов’язань про використання товару у заявлених цілях (міжнародний імпортний сертифікат (МІС) Держекспортконтроль оформлює дозвіл на імпорт товару військового чи загально-цивільного призначення на підставі якого і буде видано МІС.

Крім того, дозвола на імпорт потребують БПЛА, які містять у своєму складі бойову частину – засіб ураження або вогнепальну зброю будь-якого калібру.

Детальний перелік товарів, звільнених від заходів державного експортного контролю, зазначено у постанові КМУ № 1378 від 9 грудня 2022 року. На сайті Держекспортконтролю також можна ознайомитись з листами на адресу Держмитслужби з приводу імпорту через митний кордон дронів, тепловізійних приладів та приладів нічного бачення.

Робота над спрощенням процедур імпорту товарів триває; зокрема, з метою охоплення всього спектру товарів для розмінування.
Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Банер
Телефони для зв'язку
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
Новини
Презентації
Експортний контроль