Звіт за результатами публічного громадського обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки

         Відповідно до положень Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010р. №996, 17 квітня 2020 року в приміщенні Держекспортконтролю
(вул. Кирилівська, 19-21, м. Київ, 04080), з метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності державного органу, відбулося публічне громадське обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки шляхом проведення публічного заходу – відеоконференції.

         Про проведення вказаного заходу 14.04.2020р. та додатково 16.04.2020р. було розміщено повідомлення на офіційному веб-сайті Держекспортконтролю, в якому були зазначені питання, які винесені для обговорення, скайп-адресу та час проведення, порядок реєстрації учасників, номер телефону для консультацій та відповідальних осіб за організацію проведення заходу.

         У відеоконференції активну участь взяли представники суб‘єктів здійснення міжнародних передач товарів – ПАТ «Мотор Січ» (Мінаков А.М.), ТОВ «Авіатехсервіс» (Куцаков О.А.). З боку Держекспортконтролю участь у заході брали представники комісії з оцінки корупційних ризиків та керівники структурних підрозділів за усіма напрямками діяльності державного органу.

         У ході спілкування голова комісії з оцінки корупційних ризиків повідомив особам, які брали участь у відео конференції, що протягом лютого – квітня 2020 року членами комісії здійснено ідентифікацію та оцінку корупційних ризиків у діяльності Держекспортконтролю. До вказаного процесу також було залучено представників громадськості, у тому числі – членів Громадської Ради при Держекспортконтролі. Про проведення ідентифікації та оцінки корупційних ризиків і можливість участі у вказаному процесі повідомлено суб‘єктів здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання, які мають атестовані Держекспортконтролем системи внутрішньофірмового експортного контролю (всього – 76).

         На підставі отриманих результатів (з врахуванням пропозицій суб‘єктів здійснення міжнародних передач товарів) було підготовлено Антикорупційну програму Держекспортконтролю на 2020-2021 роки, яка і пропонується для обговорення у ході відеоконференції.

         Також голова комісії розповів про мету підготовки вказаної Антикорупційної програми, основні пріоритети та напрямки її реалізації.

         За ініціативою представників суб‘єктів здійснення міжнародних передач товарів було обговорено деякі положення Антикорупційної програми, у тому числі – недоліки чинного законодавства у сфері державного експортного контролю, які можуть сприяти створенню умов для вчинення корупційних або пов‘язаних з корупцією правопорушень. Більшість з таких положень були ідентифіковані спільно членами комісії з оцінки корупційних ризиків та представниками зазначених суб‘єктів, пропозиції щодо заходів з їх усунення  були враховані під час підготовки Антикорупційної програми. Було додатково обговорено передбачений Антикорупційною програмою порядок внесення до неї відповідних змін та доповнень.

         Наприкінці відеоконференції учасники прийшли до висновку, що на даний час Антикорупційна програма Держекспортконтролю на 2020-2021 роки передбачає проведення заходів з усунення корупційних ризиків за всіма напрямками діяльності державного органу. Заходи є зрозумілими та реальним щодо їх виконання. Було прийняте рішення підтримати вказану Антикорупційну програму.

Крім того, представникам громадськості запропоновано брати участь у здійсненні контролю за реалізацією Антикорупційної програми Держекспорнтконтролю, надавати свої зауваження та пропозиції на будь якому етапі її виконання. Для цього визначено контактну особу державного органу – голова комісії з оцінки корупційних ризиків, головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Держекспортконтролю (контактні телефони та електронна адреса зазначені на офіційному веб-сайті).

 

Голова комісії з оцінки

корупційних ризиків Держекспортконтролю                        Ю. Ніфантов

«____» квітня 2020 року

Про службу
Новини
Головне
Семінари
Фото-галерея
Протокольні рішення
Регуляторна політика
Адміністративні послуги
Посвідчення про реєстрацію
Висновок на переговори
Висновок на тимчасове ввезення/вивезення
Висновок на транзит
Дозвіл на експорт/імпорт
Міжнародний імпортний сертифікат
Атестація СВФЕК
Повноваження на здійснення діяльності щодо попередньої ідентифікації товарів у галузі державного експортного контролю
Експортний контроль
Обсяги міжнародних передач озброєнь
Громадська рада
Матеріали громадської ради
Для громадськості
Публічна інформація
Нормативна база
Правила доступу
Звернення громадян
Консультація з громадскістю
Річний орієнтований план проведення консультацій
Антикорупційна діяльність
Внутрішній аудит
Структура
Система ВФЕК
Банер
Телефони для зв'язку
ГОЛОВНЕ
Фотогалерея
Новини
Презентації
Експортний контроль