Державна служба експортного контролю України
[повернутись]
12-13 червня 2018 р. проведено міжнародну конференцію "Імплементація Єдиного списку товарів подвійного використання в Україні та правила ліцензування США"

12-13 червня 2018 р. відбулася міжнародна конференція з актуальних питань експортного контролю «Імплементація Єдиного списку товарів подвійного використання в Україні та правила ліцензування США», організована Держекспортконтролем за сприяння Інституту ядерних досліджень НАН України в рамках Міжнародної програми з нерозповсюдження та експортного контролю (INECP) Департаменту енергетики США та Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) Державного Департаменту США.

До участі у заході залучено близько 50 субєктів господарювання та представників державних органів, що входять до системи експортного контролю України, з метою підвищення їх рівня обізнаності щодо роботи з Єдиним списком товарів подвійного використання, прийнятим постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 1.

Виконувач обов’язків Голови Держекспортконтролю Ігор Савула ознайомив слухачів з основними тенденціями розвитку державного експортного контролю в Україні, які мають на меті лібералізацію процедур державного експортного контролю, а також інноваціями, що плануються у зв’язку з прийняттям Єдиного списку, який набирає чинності 19.10.2018.

Директор Управління з нерозповсюдження Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США Олександр Лопес на прохання української сторони роз’яснив окремі положення Правил експортного контролю США (Export Administration Regulations), які необхідно враховувати іноземним суб’єктам господарювання під час здійснення міжнародних передач товарів, що мають зв’язок з США, а саме щодо контролю за:

реекспортом товарів, вироблених в США;

товарами, виробленими за кордоном, що мають вміст американського походження, який перевищує визначений мінімальний відсоток вартості товару (правило «de minimis»);

товарами, виробленими за кордоном на основі технологій або програмного забезпечення США (Foreign Direct Product Rule);

Крім того, американським колегою було висвітлено питання спрощення процедур ведення бізнесу в США шляхом перенесення окремих товарів військового призначення до Списку товарів подвійного використання (так звані «товари серії 600 та 9х515») в результаті проведення реформи експортного контролю, а також здійснено огляд діючих санкцій США.

Також під час конференції розглянуто питання правозастосування та відповідальності за правопорушення у сфері державного експортного контролю.  

До участі у заході також був залучений технічний експерт Програми ЄС зі співробітництва у сфері експортного контролю за товарами подвійного використання з країнами, що не є членами ЄС, Джон Нобл (Великобританія), який надавав консультації щодо Єдиного списку.

Вчені Інституту ядерних досліджень НАН України представили результати порівняльного аналізу національного Єдиного списку з європейським, етапи його формування та національні особливості; продемонстрували роботу електронних інструментів ідентифікації товарів на практичних прикладах.


 

[повернутись]