Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Новини ДСЕКУ версія для друку
Інформаційне повідомлення про участь делегації України у семінарі з питань контролю за експортом звичайних озброєнь Working Party on Conventional Arms Export

Інформаційне повідомлення про участь делегації України у семінарі з питань контролю за експортом звичайних озброєнь

Working Party on Conventional Arms Export (COARM)

(27 - 28 березня 2019 р. м. Єреван (Вірменія)

 

27 - 28 березня 2019 р. за організаційної підтримки Федерального бюро з питань зовнішньоекономічної діяльності та експортного контролю Німеччини (BAFA) проведено захід в рамках Програми ЄС з питань співробітництва у сфері контролю за експортом звичайних озброєнь (Конференц-хол Marriott Hotel Yerevan).

Це був другий семінар для держав Східноєвропейського та Кавказького регіонів, які входять до проекту COARM у рамках реалізації програми співробітництва Євросоюзу у сфері контролю над експортом озброєнь на період з квітня 2018 року до березня 2020 року, затвердженої Рішенням Ради ЄС 2018/101/CFSP.

Метою заходу було надання сприяння державам-нечленам ЄС (Вірменія, Грузія, Молдова, Сербія, Україна, Чорногорія, Боснія і Герцеговина) у покращенні ефективності систем контролю над експортом звичайних озброєнь (насамперед в удосконаленні нормативно-правової бази), зниженні ризику їх потрапляння до санкційних іноземних суб’єктів (аналіз та управління ризиками), обмін національними практиками функціонування систем ліцензування - процедури подання заявок, технічна оцінка, міжвідомча взаємодія, застосування електронних баз даних у сфері експортного контролю. Усі вказані країни були представлені співробітниками національних уповноважених органів, а саме: міністерства економіки, митної служби та МЗС.

У центрі уваги організаторів та учасників були питання налагодження міжвідомчої співпраці у регіональному та міжнародному вимірі, оцінка та управління ризиками, а також обмін інформацією між країнами учасницями проекту COARM, вивчення сучасних міжнародних розробок у сфері експортного контролю над переміщенням звичайних озброєнь. Крім доповідей та виступів були проведені практичні групові заняття у сфері митної ліцензійної  справи.

27 березня 2019 р. були презентовані національні системи експортного контролю з урахуванням актуальних змін. Доповіді учасників виявили наявність як спільних рис, так і національних особливостей.

28 березня 2019 р. був присвячений оцінкам та управлінню ризиками, регіональному та міжнародному співробітництву, митному оформленню товарів та практичним вправам, були обговорені презентації та тематичні дослідження щодо оцінки ризиків, перевірок та аудитів компаній.

Впродовж обох днів у структурі семінару використовувався інтерактивний підхід, який підтримувався спільним обговоренням з учасниками різних тематичних досліджень.

Делегація України приймала активну участь в усіх заходах та була відзначена з боку представників BAFA.

 

 


Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 15.10.2020 № 10)
Про запровадження тестової версії нового веб-сайту Держекспортконтролю
Через виявлений випадок захворювання на COVID-19 та необхідність проведення обсервації Держекспортконтроль переводить частину співробітників на дистанційну форму роботи
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 09.07.2020 № 7).
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 05.08.2020 № 9).
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 17.07.2020 № 8).
Щодо затвердження Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної Комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 23.06.2020 № 6).