Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Новини ДСЕКУ версія для друку
Щодо публікації SIPRI

Щодо публікації SIPRI

 

Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI) щороку оприлюднює показники експортно-імпортних операції озброєнь у світі.

Минулого року цим інститутом було вказано про обсяг експорту Україною до Російської Федерації товарів військового призначення на загальну суму 169 млн. дол. США.

Міністерство закордонних справ України звернулося за поясненнями до SIPRI та отримало відповідь, що оцінка показника експорту базується на вивченні іноземних видань, телепрограм, інтерв’ю тощо, охоплює щонайменше останній 5-річний період співпраці та враховує будь-яку цивільну продукцію, яка могла потрапити для забезпечення іноземних військових формувань.

У минулорічній публікації SIPRI вказаний вище обсяг експорту складався із вартості запчастин та компонентів цивільних пасажирських літаків, а також авіаційних двигунів, постачання яких до РФ було здійснено до 2014 року, а використання для побудови повітряних суден відбулося на кілька років пізніше.    

У середині 2014 року Україна припинила експорт до РФ товарів військового призначення у зв'язку з російською агресією та анексією Криму, а у 2015 розірвала угоду з РФ про військово-технічне співробітництво.

Наразі низка Указів Президента України суворо забороняє експорт товарів військового призначення до РФ.

З 2014 року Державна служба експортного контролю не видала жодного дозволу на експорт товарів військового призначення до РФ.

Поза державного контролю експорт товарів військового призначення неможливий.

 


Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 15.10.2020 № 10)
Про запровадження тестової версії нового веб-сайту Держекспортконтролю
Через виявлений випадок захворювання на COVID-19 та необхідність проведення обсервації Держекспортконтроль переводить частину співробітників на дистанційну форму роботи
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 09.07.2020 № 7).
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 05.08.2020 № 9).
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 17.07.2020 № 8).
Щодо затвердження Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної Комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 23.06.2020 № 6).