Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Новини ДСЕКУ версія для друку
Звіт громадського обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2018-2019 роки.

 

Відповідно до положень Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996, 10 травня 2018 року в приміщенні Держекспортконтролю (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 19-21) відбулося публічне громадське обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2018-2019 роки шляхом проведення публічного заходу – круглого столу з представниками промисловості та громадськості.

Інформаційне повідомлення про проведення цього заходу 04.05.2018 було розміщено на офіційному веб-сайті Держекспортконтролю із зазначенням питань, винесених для обговорення, місця та часу проведення, порядку реєстрації учасників, номеру телефону для консультацій та контактні дані посадової особи, відповідальної за організаційні аспекти заходу.

У засіданні взяли участь представники суб‘єктів здійснення міжнародних передач товарів – Державної акціонерної холдингової компанії «Артем», дочірнього підприємства Державної компанії з експорту та імпорту продукції та послуг військового та спеціального призначення – державного підприємства «Укроборонсервіс», ТОВ «Авіатехсервіс», а також представники Громадської Ради при Держекспортконтролі. З боку Держекспортконтролю участь у заході взяли представники Комісії з оцінки корупційних ризиків та керівники структурних підрозділів за усіма напрямками діяльності Держекспортконтролю.

На початку засідання Голова Комісії з оцінки корупційних ризиків повідомив, що протягом березня–квітня 2018 року членами Комісії здійснено ідентифікацію та оцінку корупційних ризиків у діяльності Держекспортконтролю. До цього процесу було залучено і представників громадськості, у тому числі – членів Громадської Ради при Держекспортконтролі. Про проведення ідентифікації та оцінки корупційних ризиків і можливість участі у вказаному процесі повідомлено суб‘єктів здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання, які мають атестовані Держекспортконтролем системи внутрішньофірмового експортного контролю (всього – 66).

На підставі отриманих результатів (з врахуванням пропозицій зазначених суб‘єктів) було підготовлено проект Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2018-2019 роки, запропонований для обговорення у ході круглого столу.

Під час засідання Головою Комісії викладено мету підготовки Антикорупційної програми, основні пріоритети та напрямки її реалізації.

За ініціативи учасників круглого столу було обговорено деякі положення Антикорупційної програми, у тому числі – положення законодавства у сфері державного експортного контролю, які потенційно можуть сприяти створенню умов для вчинення корупційних або пов‘язаних з корупцією правопорушень. Більшість з таких положень були ідентифіковані спільно членами Комісії з оцінки корупційних ризиків та представниками промисловості і громадськості. Відповідні пропозиції щодо заходів з їх усунення були враховані під час підготовки Антикорупційної програми. Представник ДАХК «Артем» запропонував продовжити аналіз нормативних актів, які регламентують діяльність у сфері державного експортного контролю. Додатково обговорено передбачений Антикорупційною програмою порядок внесення до неї відповідних змін та доповнень.

Голова Громадської Ради при Держекспортконтролі інформував про роботу, проведену спільно з членами Комісії з оцінки корупційних ризиків, у тому числі – щодо створення механізму повідомлення співробітниками державного органу про звернення до них з пропозицією надання неправомірної вигоди, вчинення інших корупційних або пов‘язаних з корупцією правопорушень. За зверненням представника ДАХК «Артем» Голова Комісії деталізував вказане питання, а також повідомив про заплановані заходи, спрямовані на забезпечення безпеки викривачів, створення та документального закріплення алгоритму отримання від них інформації, її перевірки та реалізації зазначених заходів.

Керівники структурних підрозділів відповіли на запитання представників суб‘єктів здійснення міжнародних передач товарів та деталізували шляхи реалізації заходів Антикорупційної програми за кожним з напрямків діяльності Держекспортконтролю.

За ініціативи представників ДАХК «Артем» та ДК «Укроборонсервіс» було обговорено проблемні питання впровадження в Держекспортконтролі системи електронного ліцензування. Було відзначено, що після початку її роботи буде посилено контроль за кожним етапом надання адміністративних послуг, забезпечено прозорість та зрозумілість всіх процедур, а також фактично усунено вплив суб‘єктивного фактору під час прийняття відповідних рішень.

Під час підведення підсумків круглого столу учасники дійшли висновку, що на цей час Антикорупційна програма Держекспортконтролю на 2018-2019 роки передбачає проведення заходів з усунення корупційних ризиків за всіма напрямками діяльності державного органу. Заходи є зрозумілими та реальним з точки зору їх практичної реалізації. Було прийняте рішення підтримати вказану Антикорупційну програму.

Крім того, учасниками круглого столу визначено необхідність продовжити аналіз чинного законодавства, яке регламентує діяльність у сфері державного експортного контролю. У разі виявлення корупційних ризиків вирішено письмово надавати інформацію щодо суті корупційних чинників та пропозиції щодо їх усунення. Після розгляду вказаних даних до Антикорупційної програми Держекспортконтролю будуть внесені доповнення.

Серед іншого представникам громадськості запропоновано брати участь у здійсненні контролю за реалізацією Антикорупційної програми Держекспортконтролю, надавати свої зауваження та пропозиції на будь-якому етапі її виконання. З цією метою визначено контактну особу державного органу – Голова Комісії з оцінки корупційних ризиків, головний спеціаліст з питань запобігання корупції Держекспортконтролю (контактні телефони та електронна адреса зазначені на офіційному веб-сайті).

 


Про запровадження тестової версії нового веб-сайту Держекспортконтролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 15.10.2020 № 10)
Через виявлений випадок захворювання на COVID-19 та необхідність проведення обсервації Держекспортконтроль переводить частину співробітників на дистанційну форму роботи
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 09.07.2020 № 7).
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 05.08.2020 № 9).
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 17.07.2020 № 8).
Щодо затвердження Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної Комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 23.06.2020 № 6).