Головна сторінкаПошук

розширений пошукНовини ДСЕКУ версія для друку
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 1 прийнято Єдиний список товарів подвійного використання

Постановою  Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 1 "Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання" прийнято Єдиний список товарів подвійного використання.

Рішення прийняте з метою впровадження в національне законодавство Єдиного списку товарів подвійного використання, створеного на підставі Єдиного списку товарів подвійного використання Європейського Союзу (додаток 1 до Регламенту Ради ЄС № 428/2009 від 05.05.2009) та подальшого узгодження процедур і правил державного експортного контролю України з відповідними нормами і стандартами ЄС.

Це дозволить покращити позиції України на світовому ринку та усунути бар’єри для українського експорту товарів подвійного використання на внутрішній ринок ЄС за рахунок єдиного нормативного поля у сфері експортного контролю.

Єдиний список товарів подвійного використання прийнятий на заміну діючим на сьогодні п’яти Спискам товарів подвійного використання.

Звертаємо увагу, що введення в дію прийнятого Єдиного списку товарів подвійного використання відбудеться через 90 днів з дня офіційного опублікування постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 1.

У цей період державний контроль за міжнародними передачами товарів подвійного використання буде здійснюватись відповідно до діючих Списків товарів подвійного використання, наведених у додатках 1 – 5 до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 № 86.

З метою переходу на роботу з Єдиним списком після набрання ним чинності потребується здійснити адаптацію до нього положень відповідних нормативно-правових актів з питань державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання.

З цією метою Держекспортконтроль вже розробив відповідні зміни до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, які узгоджуються з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, після чого будуть узгоджені з іншими причетними державними органами та внесені в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України у тримісячний строк.

У зв’язку з тим, що структура Єдиного списку не передбачає наведення у ньому кодів УКТ ЗЕД Держекспортконтроль також розробив проект Кореляційної таблиці товарних позицій Єдиного списку з кодами УКТ ЗЕД, яку пропонується затвердити окремим додатком до зазначеного вище Порядку.

Разом із зазначеними заходами нормативно-правового характеру планується провести навчання з користування Єдиним списком для представників органів виконавчої влади та підприємств оборонно-промислової сфери.

 


До уваги керівника ТОВ "ДЕП СІТІ"!
Результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі з питань надання юридичним особам повноважень на здійснення діяльності
Результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі (протокол засідання від 08.08.2019 № 5)
Порядок здійснення авіаперевезень товарів військового призначення
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Держекспортконтролем ухвалено зміни до змісту додаткової інформації, яка вноситься до особливих умов дозвільних документів
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі з питань надання юридичним особам повноважень на здійснення діяльності