Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Новини ДСЕКУ версія для друку
Представники Держекспортконтролю пройшли навчання в Південній Кореї

Міжнародною академією ядерного нерозповсюдження і безпеки (INSA) при Корейському інституті ядерного нерозповсюдження і контролю (KINAC)  у взаємодії з Комісією з ядерної безпеки та захищеності (NSSC) Республіки Корея та спільно з Міністерством енергетики США і національними лабораторіями США у м. Теджон, Республіка Корея, проведено міжнародні начальні курси за темами «Введення до контролю за стратегічною торгівлею» (6-10 листопада 2017 р.) та «Інформаційно-розяснювальна робота з підприємствами з питань контролю за стратегічною торгівлею» (13 – 15 листопада 2017 р.), до роботи яких залучено представників Держекспортконтролю та МЗС України.

Учасники заходів здійснили історичний екскурс по основним віхам становлення міжнародних стандартів контролю за стратегічною торгівлею та обставинам, що обумовили необхідність утворення міжнародних режимів експортного контролю і розроблення відповідних контрольних списків товарів.

У ході навчання слухачі ознайомились зі структурою та технічним змістом європейського Єдиного списку товарів подвійного використання, основами ідентифікації товарів, елементами належного ліцензування і правозастосування, а також взяли участь у відпрацюванні вправ з недопущення використання товарів не за призначенням та їх розповсюдження.

В рамках вивчення системи експортного контролю Республіки Корея здійснено візит до корпорації Doosan Heavy Industries and Construction Co., що в м. Чханвон, яка спеціалізується на виробництві відливок і поковок для підтримки промислового сектору та будівництві електростанцій (ТЕС, АЕС) і установок опріснення солоної води для споживачів по всьому світу.

 

 

 

Відмінною рисою системи експортного контролю Республіки Корея є існування трьох органів ліцензування у сфері експортного контролю:

Міністерство торгівлі, промисловості та енергетики, що видає дозвільні документи на товари подвійного використання (ВД, РКРТ, ГЯП (частина 2) та АГ);

Комісія з питань ядерної захисту та безпеки –  видає дозвільні документи на товари Списку вихідних матеріалів ГЯП (частина 1);

Адміністрація оборонної програми закупівель  –  видає дозвільні документи на товари військового призначення.

Усі заяви субєктами подаються в електронній формі через електронні системи ліцензування (для товарів військового призначення та подвійного використання – система «Yestrade» (https://www.yestrade.go.kr), для Списку вихідних матеріалів ГЯП – система «NEPS» (http://www.neps.go.kr). 

При Міністерстві торгівлі, промисловості та енергетики для здійснення технічної експертизи створено Корейський інститут управління стратегічними товарами (KOSTI), а при Комісії з питань ядерної захисту та безпеки Корейський інститут ядерного нерозповсюдження і контролю (KINAC).

Зазначені інститути визначені відповідальними за такі питання:

надання рекомендацій в процедурах і практиці ліцензування (здійснення аналізу кінцевого використання/споживача, технічної оцінки товару, публікація настанов та навчальних посібників, розробка та забезпечення роботи електронних систем ліцензування);

планування інформаційно-роз’яснювальних програм для промисловості та участь у них (семінари, конференції, навчання нормативній базі та ідентифікації товарів, навчання з питань СВФЕК, надання консультацій);

аналіз/моніторинг тенденцій розповсюдження ЗМЗ (програм країн, що викликають занепокоєння);

участь у заходах міжнародних режимів експортного контролю (періодичний перегляд контрольних списків/політики контролю, моніторинг та вжиття заходів з доповнення контрольних списків новими технологіями);

планування та підтримка державних двосторонніх програм/діяльності;

надання сприяння у сфері правозастосування (в ролі технічних консультантів для митних органів, поліції та органів, відповідальних за розслідування). 

Також учасники навчального курсу одержали можливість вивчити кращі практики ведення просвітницької роботи серед суб’єктів господарювання, зокрема вражаючий досвід Кореї, для розроблення відповідного ефективного національного плану дій.

Відзначивши важливу роль промисловості у запобіганні розповсюдження та вказавши на численні випадки залучення законослухняних але необізнаних підприємств до нелегальної зовнішньоекономічної діяльності, наголошено на необхідності налагодження системної профілактичної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед промисловості.

У цьому контексті до уваги субєктів господарювання пропонується перелік контрольних питань, які сприятимуть виявленню червоних прапорців ризику на етапі планування міжнародних передач.

 

Перелік контрольних питань, які сприятимуть виявленню червоних прапорців ризику на етапі планування міжнародних передач.

 

 


Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 15.10.2020 № 10)
Про запровадження тестової версії нового веб-сайту Держекспортконтролю
Через виявлений випадок захворювання на COVID-19 та необхідність проведення обсервації Держекспортконтроль переводить частину співробітників на дистанційну форму роботи
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 09.07.2020 № 7).
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 05.08.2020 № 9).
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 17.07.2020 № 8).
Щодо затвердження Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2020-2021 роки
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної Комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації (переатестації) системи внутрішньофірмового експортного контролю (протокол засідання від 23.06.2020 № 6).