Головна сторінкаПошук

розширений пошукНовини ДСЕКУ версія для друку
12 липня цього року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова № 973.

12 липня цього року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова № 973 „Про внесення змін до Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання”.

Постанова вносить зміни до Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 1998 р. № 125.

 

Постанова від 12.07.2006 № 973 не змінює порядок контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з  укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів військового призначення.

Постановою чітко визначена умова, за якою укладання договору (контракту) на експорт товарів подвійного використання потребує отримання попереднього позитивного висновку на право проведення переговорів щодо укладення такого контракту. Такою умовою є встановлення часткового ембарго на поставки таких товарів до окремих  держав світу відповідно до Указу Президента України від 15.07.1999 № 861 „Про порядок встановлення (скасування) обмежень на експорт товарів відповідно до міжнародних зобов’язань України”.

Постановою визначено, що переговори, пов'язані з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про експорт товарів військового призначення, які в установленому порядку допущені до цивільного використання, проводяться в порядку, передбаченому затвердженим Положенням. В той же час, Порядком здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення,  затвердженого  постановою   Кабінету  Міністрів  України  від   20.11.2003 № 1807 (п. 8), встановлено, що міжнародні передачі товарів військового призначення, які згідно з висновками відповідних органів виконавчої влади допущені для цивільного використання, здійснюються у порядку, встановленому для товарів подвійного використання.

Таким чином, якщо товар військового призначення, допущений до цивільного використання, планується для експорту в країну, стосовно якої відповідно до Указу Президента України від 15.07.1999 № 861 „Про порядок встановлення (скасування) обмежень на експорт товарів відповідно до міжнародних зобов’язань України” встановлені відповідні обмеження, переговори з метою укладання зовнішньоекономічного договору (контракту) підлягають державному контролю відповідно до постанови КМУ від 04.02.1998 № 125.

Постановою також внесено зміни до абзацу другого пункту 12 Положення, які дозволяють проводити переговори неодноразово протягом дії відповідного висновку без додаткових звернень до Держекспортконтролю.

До абзацу першого пункту 16 Положення внесено корекцію щодо необхідності  надання звіту про підсумки проведення переговорів. У попередній редакції пунктом 16 була встановлена норма, відповідно до якої суб’єкт подавав звіт про підсумки переговорів тільки у разі укладення зовнішньоекономічного договору (контракту). Оновлена редакція пункту 16 встановлює норму щодо необхідності надання звіту фактично за використання дозвільного документа на право проведення переговорів. Таким чином, у разі укладення зовнішньоекономічного договору (контракту) за результатами переговорів суб’єкт надає звіт про підсумки переговорів в комплекті із заявою на отримання дозвільного документа на міжнародну передачу. У разі, якщо за підсумками переговорів зовнішньоекономічний договір (контракт) не укладено, суб’єкт подає звіт про використання дозвільного документа протягом місяця після закінчення терміну дії висновку на право проведення переговорів (форма та терміни подання звіту затверджені наказом Держекспортконтролю України від 21.12.2004 № 375 „Про затвердження форми висновку про можливість проведення переговорів, форм звітів про використання дозвільних документів та встановлення  строків  звітності”,  зареєстрований  в  Мін’юсті   України   06.01.2005   за  № 13/10293, із змінами, внесеними наказом Держекспортконтролю від 27.02.2006 № 52, зареєстрованим в Мін’юсті від 14.03.2006 за № 274/12148).

Постанова вводить також оновлений перелік держав-учасниць міжнародних режимів експортного контролю.

            Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання із зміною, внесеною постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2006 № 973, наводиться у розділі „Нормативні акти ® Чинні”.

 


До уваги керівника ТОВ "ДЕП СІТІ"!
Результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі з питань надання юридичним особам повноважень на здійснення діяльності
Результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі (протокол засідання від 08.08.2019 № 5)
Порядок здійснення авіаперевезень товарів військового призначення
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Держекспортконтролем ухвалено зміни до змісту додаткової інформації, яка вноситься до особливих умов дозвільних документів
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі з питань надання юридичним особам повноважень на здійснення діяльності