Головна сторінкаПошук

розширений пошукНовини ДСЕКУ версія для друку
Публікуємо статистичні дані щодо діяльності Держекспортконтролю України у І півріччі 2006 року.

Протягом звітного періоду Держекспортконтролем отримано від суб’єктів підприємницької діяльності та іноземних суб’єктів господарської й іншої діяльності всього 2025 заяв щодо надання дозволів (висновків) на право здійснення міжнародних передач товарів, з них стосовно здійснення експорту/імпорту — 1086/227 заяв, проведення переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо постачання товарів — 151 заява, транзиту товарів територією України — 104 заяви та 108 заяв від суб’єктів підприємницької діяльності на проведення попередньої експертизи (реєстрації) номенклатури товарів, міжнародні передачі яких передбачається здійснювати у майбутньому. Це в цілому на 2 % перевищує кількість заяв, опрацьованих Держекспортконтролем у I півріччі  2005 року.

Відповідно до встановленої процедури, матеріали заяв було розглянуто та оформлено протоколами чотирьох засідань Комітету з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України, 12 засідань Міжвідомчої ради з питань експортного контролю при Держекспортконтролі та 35 засідань Робочої ради Держекспортконтролю (Робочими протоколами). За підсумками розгляду, згідно з прийнятими рішеннями, Держекспортконтролем було надано 1688 дозвільних документів (що на 10% більше аналогічного показника 2005 року), з них 1164 дозволи, в т.ч. на право здійснення:

експорту (всього) 990 дозволів, з них 930 разових, у тому числі:

товарів військового призначення (ТВП) -478,

товарів подвійного використання (ТПВ) – 447 разових дозволи;

імпорту (всього) 174 дозволи, з них 159 - разових, у тому числі на імпорт товарів військового призначення - 89 разових дозволів.

Надано 100 висновків на право здійснення транзиту товарів військового призначення, з них у 90 випадках (90% всіх поставок) здійснення транзитної поставки планувалося з/до Російської Федерації.

Крім того, за підсумками розгляду заяв суб’єктам підприємницької діяльності надавалися дозволи та висновки Держекспортконтролю на право здійснення тимчасового вивезення чи ввезення товарів, які підлягають експортному контролю.

Дозволи надавалися на право здійснення експорту контрольованих товарів до 73 держав світу (у 2005 році – до 69 держав). Таким чином, географія очікуваного експорту (кількість потенційних держав–імпортерів вітчизняних контрольованих товарів) змінилася несуттєво, збільшившись  на 5,0 %.

Протягом першого півріччя 2006 року відділом правозастосування проведено 20 розслідувань щодо можливих порушень вимог законодавства в галузі державного експортного контролю, за результатами яких винесено 7 постанов про накладення на юридичних осіб штрафу за порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю на загальну суму понад 107 тисяч.

Протягом I півріччя 2006 року Держекспортконтролем України було здійснено державну атестацію систем внутрішньофірмового експортного контролю 4 підприємств України та на 13 підприємствах проведено перевірки рівня функціонування таких систем. Системи внутрішньофірмового експортного контролю 10 підприємств пройшли переатестацію.


До уваги керівника ТОВ "ДЕП СІТІ"!
Результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі з питань надання юридичним особам повноважень на здійснення діяльності
Результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі (протокол засідання від 08.08.2019 № 5)
Порядок здійснення авіаперевезень товарів військового призначення
Інформаційне повідомлення про результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю
Держекспортконтролем ухвалено зміни до змісту додаткової інформації, яка вноситься до особливих умов дозвільних документів
Інформаційне повідомлення про результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі з питань надання юридичним особам повноважень на здійснення діяльності