Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Новини ДСЕКУ версія для друку
Заява Держекспортконтролю щодо безпідставності звинувачень по відношенню до України

Останнім часом на адресу України почастішали звинувачення з боку різного роду неурядових структур щодо недотримання міжнародних зобов’язань у сфері контролю над озброєннями, запобігання їх розповсюдженню.

За збігом обставин це відбувається під час прийняття доленосного рішення про надання Україні оборонних озброєнь, збільшення військової допомоги з боку стратегічних партнерів, а також пов’язано з намаганнями, використовуючи брудні технології, послабити позиції українських підприємств на світовому ринку озброєнь.

Зокрема, 25.09.2017 міжнародна організація «Амнесті Інтернешнл» звинуватила українську компанію «Укрінмаш» у незаконному постачанні зброї до Південного Судану, а 26.09.2017 міжнародний Проект OCCRP – у посередництві постачання зброї з Європейського Союзу до окремих країн Східної Африки, Близького Сходу та Азії.

Державною службою експортного контролю проведено ретельний аналіз викладених у інтернет-виданнях звинувачень та повідомляється наступне.

Україна є членом всіх міжнародних режимів експортного контролю та неухильно дотримується їх вимог, а також відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН.

Крім того, Україна регулярно подає звітність щодо експорту озброєнь до Реєстру звичайних озброєнь ООН та Секретаріатів режимів.

При цьому, жодних претензій від країн-учасників режимів чи членів ООН на адресу України у невиконанні міжнародних зобов’язань не висувалося, оскільки наша держава не здійснювала постачань озброєнь всупереч міжнародним та національним обмеженням.

Що стосується вказаних вище публікацій, вони несуть емоційний характер для суспільства та не мають підґрунтя для правової оцінки з боку міжнародних експертів.

Зокрема, хочемо нагадати, що Південний Судан є членом ООН та визнаний Україною, Рада Безпеки ООН не запроваджувала повну та всеосяжну заборону щодо постачань зброї до цієї країни. В той же час встановлено, що «Укрінмаш» не здійснював жодних постачань зброї до Південного Судану, відповідних дозвільних документів Держекспортконтроль з цією метою вказаній українській компанії не видавав.

Що стосується діяльності приватного підприємства «Техімпекс», то вона укладається в рамки законного бізнесу. Вироблена вказаною компанією продукція, у т.ч. з використанням імпортованих комплектуючих, в 2014 – 2016 рр. постачалася до Ефіопії, ОАЕ, Чаду та Уганди, стосовно яких немає обмежень з боку ООН та Євросоюзу.

Згідно з міжнародною звітністю, інші країни, у т.ч. європейські, також здійснюють на регулярній основі постачання озброєнь до цих країн.

 

 


Інформація про проведення тренінгу на тему "Підбір персоналу: критерії визначення відповідності документів"
Заява Держекспортконтролю щодо безпідставності звинувачень по відношенню до України
Інформаційне повідомлення
Інформаційне повідомлення
Інформаційне повідомлення
Інформаційне повідомлення стосовно здійснення заходів з виявлення корупційних ризиків в чинному законодавстві України у сфері експортного контролю
Результати засідання Комісії з державної атестації системи внутрішньофірмового експортного контролю, проведеного 30 серпня 2017 року
Інформаційне повідомлення про зустріч з представниками японської делегації
Інформаційне повідомлення про участь виконуючого обов'язки Голови Держекспортконтрою Ігоря Савули у прес-конференції щодо розповсюдження інформації про постачання ракетних двигунів до Північної Кореї
Інформаційне повідомлення