Головна сторінкаПошук

розширений пошук

Новини ДСЕКУ версія для друку
Інформаційне повідомлення про участь виконуючого обов'язки Голови Держекспортконтрою Ігоря Савули у прес-конференції щодо розповсюдження інформації про постачання ракетних двигунів до Північної Кореї

Інформаційне повідомлення про участь виконуючого обовязки Голови Держекспортконтролю Ігоря Савули у прес-конференції щодо розповсюдження інформації про постачання ракетних двигунів до Північної Кореї.

 

Під час виступу до представників преси було доведено наступну інформацію.

Вітчизняна система експортного контролю визнана однією з найкращих у світі і покликана забезпечити захист національних інтересів, дотримання міжнародних зобов’язань щодо нерозповсюдження зброї масового знищення, засобів її доставки, обмеження передачі звичайних видів озброєння, а також недопущення використання вказаних товарів з терористичною чи іншою протиправною метою.

Історії незалежної України знає кілька так званих «збройових скандалів», проте жодного разу ні національною правоохоронною системою, ні міжнародними експертами і слідчими не було встановлено порушень з боку державних органів.

Що стосується цієї публікації про нібито причетність України до посилення ракетної спроможності Північної Кореї – вона не має ані трохи підґрунтя.

Насамперед, Україна є учасницею всіх без виключення міжнародних режимів експортного контролю, серед яких і Режим контролю за ракетними технологіями. Товари, про які йдеться у публікації, є у більшості товарами 1 категорії списку цього режиму. Україна дотримується вимог режиму і не здійснює експорт товарів 1 категорії до країн-нечленів режиму, у т.ч. до Північної Кореї.

Крім того, Резолюціями Ради безпеки ООН щодо КНДР та національним законодавством заборонено здійснювати такі поставки.

Процедури експортного контролю передбачають роз’яснення про заборону таких поставок ще на етапі реєстрації заявників. Отже саме звернення із заявою про такий експорт виглядало би щонайменше безглуздо.

Що стосується експорту комплектуючих, складових, а також технологій до інших держав, то система експортного контролю передбачає верифікацію доставки товарів до кінцевого споживача. Про її результати підприємство звітується до Державної служби експортного контролю України, в рамках укладених договорів здійснюється фізичний контроль доставки представниками відомств, причетних до прийняття рішень в системі експортного контролю.

За порушення цього порядку існують штрафні санкції аж до 150 відсотків від вартості контракту.

За період незалежної України Служба не надавала дозвільних документів на постачання цих товарів до КНДР.

 

 

 


Привітання з Днем державної служби
До уваги заявників!
12-13 червня 2018 р. проведено міжнародну конференцію "Імплементація Єдиного списку товарів подвійного використання в Україні та правила ліцензування США"
Повідомлення про засідання Громадської ради при Держекспортконтролі
Звіт громадського обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2018-2019 роки.
Колектив Державної служби експортного контролю України вітає усіх із чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури - з Днем вишиванки!
10 травня 2018 року відбудеться громадське обговорення Антикорупційної програми Держекспортконтролю на 2018 - 2019 роки.
Маркетингове дослідження ринку стосовно побудови ІІТС та КСЗІ на ІТС
16-20 квітня 2018 року в рамках Програми EXBS проведено семінар з питань контролю за стратегічними товарами
Результати засідання Міжвідомчої експертної комісії при Держекспортконтролі з питань надання юридичним особам повноважень на здійснення діяльності, проведеного 24 квітня 2018 року